Капустянський граніт

Опис Родовища

Кар’єр з видобутку Капустинського граніту знаходиться в Кіровоградській області в Новоукраїнському районі, неподалік залізничної станції Капустине – звідки і назва Капустинський граніт.

Марка Каменю
Капустянський граніт
Обємна вага
2700 кг/м3
Тип Каменю
Граніт
Вироби
Плитка, Бруківка, Облицювання, Пам'ятники, Сходи, Сходи

Кар’єр з видобутку Капустинського граніту знаходиться в Кіровоградській області в Новоукраїнському районі, неподалік залізничної станції Капустине – звідки і назва Капустинський граніт.

Граніт має магматичне походження, тобто утворювався мільярди років тому внаслідок опускання та охолодження магми у глибині землі.

Капустинський граніт – один із найпопулярніших гранітів, які видобуваються в Україні.

Серед своїх побратимів камінь виділяється забарвленням – яскраво-червоні вкраплення чергуються з чорними, чим створюється неповторний колорит та фактура.

За хімічним складом Капустинський граніт складається з

– 50% міклокліну;

– 24% плагіоклазу;

– 18% кварцу;

– 7% біотину.

Такий склад обумовлює фізичні властивості граніту.

– високу зносостійкість (стираність 0,48 г/см2)

– морозостійкість (до 56 циклів заморожування, розморожування) – водопоглинання 0,22%;

– об’ємна вага 2700 кг/м3;

– міцність на згин 15 Мпа;

– Міцність на стиск 165 Мпа.

Капустинський граніт відмінно шліфується, полірується, при термообробці не втрачає свого кольору і якостей, його можна штучно постарівати і отримувати в результаті обробки оксамитову поверхню, що не ковзає.

Капустинський граніт має 1 клас з природної радіації та може бути використаний як для зовнішніх, так і для внутрішніх будівельних та архітектурних робіт.

Завдяки перерахованим характеристикам і властивостям, а також унікальному, властивому лише Капустинському граніту забарвлення, граніт користується величезною популярністю у будівельників, архітекторів, дизайнерів. З граніту цього родовища виходять

-прекрасні стільниці, підвіконня;

– Сходи;

– тротуарна плитка (можна облицьовувати підлогу з великим пішим навантаженням, наприклад, метро, ​​підземні переходи тощо);

– для внутрішнього та зовнішнього облицювання будівель тощо.

Таким чином, Капустинський граніт по праву займає лідируючі позиції серед інших видів граніту і користується заслуженою популярністю при проведенні будівельних робіт.